Drodzy Parafianie,  Szczęść Boże,

bardzo serdecznie dziękuję za Waszą odpowiedzialność za parafię w obecnej sytuacji stanu epidemii.

Zaskoczyliście mnie, choć ja zawsze mówię, że na Młocinach to macie styl: najpierw telefon od  pana Adama Prawdzika z pytaniem o kondycję duchową Parafian i zatroskanie, o to,  jak daję radę w sferze materialnej parafii. Później telefon od pani Agnieszki Gola i  wiele zapytań od  spotkanych osób  przy kościele czy przy figurze Królowej Pokoju czy przy okazji spotkań, nawet w czasie zakupów, tak jak z panem Wiesławem Krzeszowskim i  liczne telefony.

Dziękuję  wszystkim Parafianom za wsparcie modlitewne i materialne, w tym każdą najdrobniejszą wpłatę na konto naszej parafii, w okresie kiedy drastycznie spadły wpływy z niedzielnej „tacy” a opłaty nie zmieniły się.

Wsparcie modlitewne, takie ludzkie jest dla mnie ważne, cenię każdy Wasz uśmiech i każde dobre słowo do Proboszcza. Modlę się za Was.

Pani Agnieszka poddała pomysł liturgii Wielkiego Tygodnia  on - line  z naszej świątyni. Obiecała podjąć starania w tej kwestii. Będę wdzięczny, tym którzy, pomogą Pani Agnieszce Gola w realizacji tego przekazu liturgii z naszego Kościoła.

 

Wasze szczere zainteresowanie jest pięknym i wzruszającym potwierdzeniem, że Parafia to nasza wspólna sprawa,  nasz wspólny dom, o który dbamy.                           

 

Wielkie Bóg zapłać! 

Wasz Proboszcz

 

Poniżej pozwalam sobie umieścić , e- mail, który otrzymałem od Pana Adama Prawdzika:

Witajcie,

W związku z wirusem, zmniejszyła się ilość ludzi w firmach, na ulicach i w kościołach. W naszej parafii na Młocinach na Mszę Świętą przychodzi znacznie mniej osób niż zwykle.

Oprócz aspektu duchowego ma to również wpływ na aspekt materialny parafii.

Przychody z tacy spadły, a wydatki są ciągle na podobnym poziomie.

Świadomy tej sytuacji chciałbym przekazać wam tą informację i poinformować o możliwości wsparcia parafii wpłatą na konto.

Nie tylko duże kwoty się liczą, każde wsparcie - 5, 10zł jest potrzebne. Jeśli macie taką możliwość i chęć, możecie zrobić wpłatę jednorazową lub cykliczną.

Wsparcie jest naprawdę potrzebne, szczególnie teraz w okresie ograniczeń.

Numer konta i dane znajdziecie na stronie parafii:

https://mlociny.mkw.pl/kontakt.html