1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan ostatni z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszy święty Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. . Solenizantów i nas ochrzczonych polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

2. Nabożeństwa czerwcowe  w dni powszednie o godz.18.45   a w niedzielę o godz.17.30.

3. We wtorek modlimy się w intencji rodzin za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. We środę o godz.18.00 msza św. poprzedzona Nowenną do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy                                                                                                         

5. We czwartek  od godz.19.00 do godz.20.00 adoracja  Najświętszego Sakramentu  i możliwość  spowiedzi  .

6. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego - taca jest przeznaczona na Daninę Św. Piotra. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

7. Mamy wolne intencje Mszy św. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła .

8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu br. z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście, a także zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole.

9. Do naszej Parafii przybyła Księgarnia Miodowa – dobra książka katolicka , zachęcamy do odwiedzenia tej wędrującej księgarni .