1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu br. z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście, a także zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole. Informacje na plakatach.

3. We wtorek modlimy się w intencji rodzin za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. We środę o godz.18.00 msza św. poprzedzona Nowenną do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy                                                                                                         

5. We czwartki w lipcu i sierpniu  od godz.19.00 do godz.20.00 nie ma adoracji  Najświętszego Sakramentu  i możliwości  spowiedzi  .

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach.

7. Mamy wolne intencje Mszy św.

8. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła .

9. W lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna tylko we środy .