1. Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta, nie jest rozumiany, nie wypiera się swoich ziemskich korzeni , swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy nas Pan Jezus, nie zapominać o tym, co było, i nie zrażać się przeciwnościami, budować własną drogę powołania do szczęścia . Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

2. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu br. z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście, a także zachęcamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole. Informacje na plakatach.

3. We wtorek modlimy się w intencji rodzin za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. We środę o godz.18.00 msza św. poprzedzona Nowenną do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy – tego dnia 11 VII – wspominamy  św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.

5. We czwartki w lipcu i sierpniu  od godz.19.00 do godz.20.00 nie ma adoracji  Najświętszego Sakramentu  i możliwości  spowiedzi 

6. W piątek wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie .

7. Mamy wolne intencje Mszy św.

8. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła .

9. W lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna tylko we środy .