1. W niedzielę, 21października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się także zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne. Po Niedzieli Misyjnej w Polsce następuje też Tydzień Misyjny, którego hasłem są słowa: Pełni Ducha i posłani - Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent - Europa .

W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych . Dzisiaj w każdej parafii / rektoracie są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

2. Trwa październik, miesiąc wspólnej modlitwy różańcowej . W tym roku wszystkie nabożeństwa w naszej parafii ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny i za Kościół w Polsce - … Polska nie zwycięży bronią , ale modlitwą , pokutą , miłością bliźniego i różańcem … słowa Augusta kard. Hlonda (1881-1948) . Nabożeństwa Różańcowe : dni powszednie godz.18.30 Niedziela godz.17.30  Różaniec dla dzieci : Poniedziałek i piątek  godz.17.30.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

4. W środę o godz. 20 w Domu Parafialnym ma spotkanie Oaza Młodych .

5. We czwartki od godz.19.00 do godz.20.00 adoracja Najświętszego

 Sakramentu  i możliwości  spowiedzi  .We czwartek  o godz. 20 spotkanie  dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej .

6. W piątek o godz. 19.00 Próba Chóru

7. W sobotę o godz. 09.00 zbiórka ministrantów- zapraszamy chętnych .

8. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

9. Mamy wolne intencje Mszy św.  

10. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Zapal Świecę Niepodległości i módl się w intencji Ojczyzny!

11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 19.18 – nawiązuje to do roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli – przy zapalonej Świecy Niepodległości podziękuj Opatrzności za wolną Ojczyznę i proś o dalszą nad Nią opiekę.

Świeca to miniaturę Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej i upamiętnia 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Świeca Niepodległości została ofiarowana polskim kardynałom przez papieża Piusa IX w 1867 rok z życzeniem, aby przywieźli ją do Warszawy, dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. W 1920 roku świeca trafiła do naszej Ojczyzny : od 3VI 2018 ma swoje miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej, zapalana tutaj każdego roku w Święto Niepodległości na znak wolnej Polski – świeca jest symbolem naszej modlitwy w intencji Ojczyzny.

Zachęcamy także do złożenia intencji dziękczynnej za dar wolności i dołączenia osobistych próśb, a tym samym do duchowego włączenia się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkie intencje zostaną ofiarowane 11 listopada podczas Mszy Świętych za Ojczyznę o godz. 9.00 i 12.00.