ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA     

 1. Dzisiaj obchodzimy ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA - każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
Dzisiaj obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem : Pakistan -  Przerwać milczenie. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego  - Bóg zapłać za ofiary .

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 18.30 - Różaniec prowadzony przez dzieci a później Bal z okazji Wszystkich Świętych .

3. W czwartek 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych - jest to święto nakazane , Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym – o godz.18.00 msza święta za zmarłych a po niej Modlitwy za zmarłych z procesją w kościele .

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych : polecamy miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

5. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek, w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi podczas mszy św. o godz. 7.00

7. Przypominamy, że przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych.

8. Mamy wolne intencje Mszy św.  

9. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Zapal Świecę Niepodległości i módl się w intencji Ojczyzny!

11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 19.18 – nawiązuje to do roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli – przy zapalonej Świecy Niepodległości podziękuj Opatrzności za wolną Ojczyznę i proś o dalszą nad Nią opiekę.

Świeca to miniaturę Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej i upamiętnia 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Świeca Niepodległości została ofiarowana polskim kardynałom przez papieża Piusa IX w 1867 rok z życzeniem, aby przywieźli ją do Warszawy, dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. W 1920 roku świeca trafiła do naszej Ojczyzny : od 3VI 2018 ma swoje miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej, zapalana tutaj każdego roku w Święto Niepodległości na znak wolnej Polski – świeca jest symbolem naszej modlitwy w intencji Ojczyzny.
Zachęcamy także do złożenia intencji dziękczynnej za dar wolności i dołączenia osobistych próśb, a tym samym do duchowego włączenia się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkie intencje zostaną ofiarowane 11 listopada podczas Mszy Świętych za Ojczyznę o godz. 9.00 i 12.00.