1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
Dzisiaj na zakończenie Mszy świętych błogosławimy opłatki na stół wigilijny – w kruchcie naszego kościoła Panie z Żywego Różańca  rozprowadzają opłatki i świece wigilijne. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Po Mszy św. o godz . 10.30 spotkanie dla  Rodziców Dzieci Komunijnych ze Szkoły  Podstawowej  nr.77

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty , sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz.06.50. Msze Święte roratnie z udziałem dzieci - zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów – zapraszamy dzieci po Mszy świętej do Domu Parafialnego . Bóg zapłać w imieniu dzieci za mleko i ciastka  ……

3.We wtorek o godz.18.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Urszuli w intencji naszych Rodzin . We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

4. We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W każdy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz.19.00 do 20.00 modlimy się o pokój dla Świata – w tym czasie możliwość spowiedzi .

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszo piątkowa spowiedź święta w godz.17.30 .

7. W piątek Spotkanie o godz. 19 dla młodzieży klas VIII i III Gimnazjum , która pragnie się przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania .

8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święta ku czci Matki Bożej o godz. 07.00 . Godzina łaski o godz. 12.00
Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 .

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

10. Mamy wolne intencje Mszy św. 

11. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła.  

12. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe.

Rekolekcje adwentowe poprowadzi ks . Jacek Skowroński w dniach :
09 XII – II niedziela Adwentu (nauki na Mszach św.),
10 XII poniedziałek i 11 XII wtorek  nauki na mszach świętych o godz. 18.00 i godz. 20.00
temat rekolekcji renowacja  - O potrzebie odnowienia  Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

 

ZAPOWIEDZI

Jan Sekulski kaw. z paraf. Dzieciątka Jezus w Warszawie i Magdalena Krupidłowska panna z paraf. tut.

Witold, Artur Klimczyk kaw. z paraf. tut. Violetta i Monika Wąsowska panna z Paraf. św. Józefa Oblubieńca