1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który tradycyjnie trwa od piątku, 18 stycznia do piątku, 25 stycznia.jest obchodzony pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16, 20). Centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza zostanie odprawione w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza, przy Rynku Nowego Miasta 2 w niedzielę, 20 stycznia br. o godz. 15.00.  W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili ?jedno serce i jednego ducha?, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. A za tydzień Spotkanie z Rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr. 13 . W niedzielę 20 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 ? po Sumie Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Parafialnego i wspólne  śpiewanie  kolęd .

2. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. (?).

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii: czas wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej oraz na kartkach rozłożonych na stoliku pod chórem . Z racji odwiedzin duszpasterskich zmienił  się porządek Mszy Świętych w dni powszednie : godz. 7.00  oraz godz. 16.30 .  Kancelaria Parafialna czynna w godz. porannych w innym terminie umawiamy się telefonicznie.

5. W dniach 22 ? 27 stycznia br. w Panamie trwają 34. Światowe Dni Młodzieży.  Hasło i hymn ŚDM to słowa Maryi : ?Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa?. W niedzielę, 27 stycznia Ojciec Święty Franciszek odprawi uroczystą Mszę Świętą na zakończenie 34. ŚDM

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia (?).

7. Mamy wolne intencje Mszy św.

 

ZAPOWIEDZI

Mateusz Gwiazda kaw. z paraf. tut. i Zofia Kalbarczyk panna z paraf. N.M.P. Matki Kościoła w Warszawie .