1. W dniach 3 ? 9 marca br. będziemy przeżywali 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

 W niedzielę, 3 marca 2019 roku, przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ? Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w poniedziałek, 4 marca 2019 roku, w dzień imienin Pasterza Archidiecezji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Kardynała.

2. We wtorek, za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej godz.. 18.00 modlimy się w intencji naszych Rodzin .

3. 6 marca Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz.7.00 ; 18.00 ; 19.30. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego - jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych rozpocznie się w Środę Popielcową (6 marca) w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową (14 kwietnia) w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Prośmy w modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

4. Od piątku będą sprawowane Nabożeństwa Drogi krzyżowej:
dla dzieci o godz. 17.30
dla dorosłych o godz. 18.30 a dla Młodzieży o 20.00

5. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Nabożeństwa Gorzkich żali - będę sprawowane o godz. 17 .30 .

6. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej. W piątek, 8 marca br., przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

7. W czwartek Adoracja N. Sakramentu w intencjach pokoju na świecie ? w tym czasie możliwość spowiedzi .

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej .

9. Mamy wolne intencje Mszy św.

 

ZAPOWIEDZI

Paweł, Jan Strzemecki kaw. z parafii tut. i Zofia Żyżelewicz panna z parafii

Wniebowzięcia N.M. Panny w Babicach .