1. Liturgia Słowa Bożego pozwala nam jeszcze głębiej wniknąć w tajemnicę Boga . Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

2. W poniedziałek jest Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela - święto patronalne naszej archidiecezji,

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała - błogosławienie wianków , w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

4. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła tego dnia dziękujemy Bogu za Papieża i za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów .

5. Czerwiec to kult Najświętszego Serca Pana Jezusa - nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godzinie 18.40 oraz w niedziele o godz. 17.30.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej .

7. Mamy wolne intencje Mszy św.

8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu br. z Warszawy:
- 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyrusza we wtorek, 6 sierpnia br. Pielgrzymi wędrują na Jasna Górę pod hasłem JASNOGÓRSKA MATKA ŻYCIA i będą modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego..
- 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie wyruszy w poniedziałek, 5 sierpnia br. W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi będzie hasło Otwórzcie drzwi Chrystusowi!
- 28 Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wyrusza z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole 5 sierpnia br. Zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach na Jasna Górę.