1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii. Niech czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. W lipcu i sierpniu nie ma Adoracji czwartkowych Najświętszego Sakramentu Kancelaria parafialna czynna tylko we środy : 09.00 - 10.00 i 19.00 - 20.00 .

3. We wtorek godz.18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin . W środę godz.18.00 - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy .

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej .

5. Mamy wolne intencje Mszy św.

6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w miesiącu sierpniu br. z Warszawy:

 - 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyrusza we wtorek, 6 sierpnia br.

- 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie wyruszy w poniedziałek, 5 sierpnia br.

- 28 Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych wyrusza z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole 5 sierpnia br.

 

ZAPOWIEDZI

Wojciech Słowikowski kawaler  i  Marlena  Ślotała  panna, oboje z paraf. tutejszej .

Piotr Komosiński kawaler   i   Marta Wyżykowska panna, oboje z paraf. tutejszej .