1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie jako trud osobistego doskonalenia, jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Niech to przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy. Naszą pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya , patrona proboszczów.

 Dzisiaj wspominając 75 rocznicę wybuchu  Powstania  warszawskiego stajemy do modlitwy Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00. w niedzielę  04.sierpnia  a także na ulicę Michaliny na uroczystości patriotyczne.

2.  Wyruszają: - 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyrusza we wtorek, 6 sierpnia br.

- 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przed Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie wyruszy w poniedziałek, 5 sierpnia br.

- 28 Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych wyrusza z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole 5 sierpnia br. - Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami –naszymi Parafianami -  Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowe  dary .

3. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.
We wtorek godz.18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin . W środę godz.18.00 - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy .

4. W lipcu i sierpniu nie ma Adoracji czwartkowych Najświętszego Sakramentu Kancelaria parafialna czynna tylko w środy : 09.00 - 10.00 i 19.00 - 20.00 .

5. Mamy wolne intencje Mszy św.             

6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej .

 

ZAPOWIEDZI

Tomasz Czekan kaw. z Łodzi i Małgorzata Ostrowska panna z paraf. tut.

Krzysztof Kostrzewa kaw. z Wołomina i Agata Krajewska panna z paraf. tut.