1. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku  na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem i Rodziną .

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnego sanktuarium , na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami –naszymi Parafianami - Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowe  dary .

3. W tym tygodniu we wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 18.00. We wtorek godz.18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin . W środę godz.18.00 - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy .

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny należy do najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W polskiej tradycji nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. 15 sierpnia jest także rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej, którego i my dzisiaj wzywamy nad naszą Ojczyzną. Z okazji święta Wojska Polskiego składamy serdeczne życzenia wszystkim stojącym na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

5. W lipcu i sierpniu nie ma Adoracji czwartkowych Najświętszego Sakramentu Kancelaria parafialna czynna tylko w środy : 09.00 - 10.00 i 19.00 - 20.00 .

6. Mamy wolne intencje Mszy św.

7.    Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej .

 

ZAPOWIEDZI

Tomasz Czekan kaw. z Łodzi i Małgorzata Ostrowska panna z paraf. tut.

Krzysztof Kostrzewa kaw. z Wołomina i Agata Krajewska panna z paraf. tut.

Dawid Ciarka kaw. z paraf. tut. i Aleksandra Gałkowska panna z paraf. Matki Zbawiciela w Warszawie

Rafał Pachulski kaw. i Karolina Dzbeńska panna oboje z parafii tut.

Bartosz  Krygier kaw.  i  Anna , Kamila Krężel panna oboje z parafii tutejszej .