1.  Kończy się czas wakacji i urlopów,  za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem dziękujmy Bogu . Z odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele , budujmy głębokie  więzy z Chrystusem i Jego Kościołem i Rodziną .

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 .

3. We wtorek godz.18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin .

4. W środę godz.18.00 - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy .

5. W niedzielę 1 września w naszej Parafii oddajemy cześć Najświętszej Maryi Królowej Pokoju  - wzywając Jej orędownictwa  będziemy prosić Boga  o pokój dla naszych Rodzin , o pokój dla Ojczyzny , o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

6. W sierpniu nie ma Adoracji czwartkowych Najświętszego Sakramentu . Kancelaria parafialna czynna tylko w środę  : 09.00 - 10.00 i 19.00 - 20.00 .

7. Mamy wolne intencje Mszy św.                                                                   

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

9. Po każdej Mszy Św. Rodzice z naszej Parafii przy wyjściu z kościoła rozdają Rodzicielskie Oświadczenia Wychowawcze.  Złożenie takiego dokumentu, podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych, to najprostszy sposób ochrony dziecka przed treściami nieodpowiednimi dla jego wieku i naruszającymi jego sferę prywatności i wrażliwości. Jest to także nasza odpowiedź na Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach. Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze zastrzega, że udział dziecka w zajęciach z zakresu szeroko rozumianej tzw. edukacji seksualnej wymaga każdorazowej, odrębnej zgody rodzica wyrażanej po zapoznaniu się z programem i treścią tych zajęć.

 

ZAPOWIEDZI

Jarosław Furmański kaw .  i  Justyna Mikołajek panna oboje z paraf. tut.

Aleksander Karpiński kaw. z paraf. tut. i Aneta Klejnowska  panna z paraf. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie