1. W niedzielę 1 września w naszej Parafii oddajemy cześć Najświętszej Maryi Królowej Pokoju  - wzywając Jej orędownictwa  prosimy  Boga  o pokój dla naszych Rodzin , o pokój dla Ojczyzny , o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości .

 Dzisiaj wspominamy ofiary II wojny światowej -  80. rocznica hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. W niedzielę, 1 września, o godz. 14:00 w całej Polsce uruchomimy dzwony upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej . Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Bogu za wypoczynek, zawierzamy czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy Królowej Pokoju  - Patronce naszej Parafii . Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego :Szkoła Podstawowa nr.77 niedziela godz . 10.30 – 08. 09.2019/zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne pierwszoklasistów / a Szkoła Podstawowa nr 13 a także liceum Msza święta w czwartek  12- 09-2019 o   godz. 09 .00.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz.18.00 zapraszamy na Spotkanie członków Kół Różańcowych naszej parafii .

3. We wtorek godz.18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin .

4. W środę godz.18.00 - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy .

5. W czwartek od godz. 19-20.00 Adoracja  Najświętszego Sakramentu – modlimy się o Pokój dla świata . Spowiadamy od godz.19.00 do 20.00

6. Serdecznie zapraszamy na I czwartek  miesiąca na modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18.00 . Spowiedź św. w piątek o godz. 17.30 .

8. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 08.00 ..

9. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz.9.00 spotkanie prowadzi nowy ksiądz opiekun ks. Radosław Wasiński .

10. Zapraszamy na Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania w niedzielę 15 IX 2019 o godz.16.00 .

11. Spotkanie dla Kręgów Kościoła Domowego z księdzem Proboszczem 22 IX 2019 o godz 16.00 w domu Parafialnym .

12. Mamy wolne intencje Mszy św.  

13. Zachęcamy do lektury  prasy katolickiej .

14. Po każdej Mszy Św. Rodzice z naszej Parafii przy wyjściu z kościoła rozdają Rodzicielskie Oświadczenia Wychowawcze.  Złożenie takiego dokumentu, podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych, to najprostszy sposób ochrony dziecka przed treściami nieodpowiednimi dla jego wieku i naruszającymi jego sferę prywatności i wrażliwości. Jest to także nasza odpowiedź na Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach. Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze zastrzega, że udział dziecka w zajęciach z zakresu szeroko rozumianej tzw. edukacji seksualnej wymaga każdorazowej, odrębnej zgody rodzica wyrażanej po zapoznaniu się z programem i treścią tych zajęć.

15. Koncert Charytatywny dla Eli Kozon 07 IX 2019 godz.16 ul. Dewajtis 3 Dobre Miejsce .

 

ZAPOWIEDZI

Aleksander Karpiński kaw. z paraf. tut. i Aneta Klejnowska  panna z paraf. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie