1. Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Sudan Południowy Przemilczane cierpienie.za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie : dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

2. Naszą modlitwę za zmarłych zanosimy do Boga w polecanych wypominkach w każdą niedziele o godz. 11.45. oraz w I piątki miesiąca o godz.18 .00 msza św. roczna za zmarłych. Karty wspominkowe można nadal składać w zakrystii i kancelarii .

3. Poniedziałek 11 XI 2019 r. ŚWIĘTO NNIEPODLEGŁOŚCI z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.

4. We wtorek modlitwy w intencji rodzin o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej .                                                                                                   

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz.19 -20.00 w tym czasie możliwość spowiedzi

7. Przypominamy, że z chwilą ogłoszenia decyzji Ojca Świętego rozpoczynamy bezpośrednie pastoralne przygotowania do uroczystości beatyfikacji Księdza Prymasa. Będą to m.in.: cykl konferencji Myśląc z Wyszyńskimoraz modlitwa wiernych z poszczególnych dekanatów, w archikatedrze warszawskiej, 28 dnia każdego miesiąca począwszy od listopada 2019 do maja 2020 roku. Do parafii i rektoratów przesyłamy plakaty informujące o tych wydarzeniach.

W czwartek, 28 listopada br. szczególnie zapraszamy do bazyliki archikatedralnej kapłanów i wiernych z następujących dekanatów: bielańskiego, pruszkowskiego, błońskiego i wareckiego. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której obecni wysłuchają krótkiej konferencji, a następnie przejdą do kaplicy, gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński i przy sarkofagu odmówią modlitwę o błogosławione owoce zbliżającej się beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego

8. Mamy wolne intencje mszalne .

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.