1. Trzecia niedziela Adwentu Gaudete – „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5 - szaty liturgiczne  różowe. Od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego -  jak przeżywamy ten święty czas?- czas na pogłębienie więzi z domownikami  - uczymy się przyjaźni z Bogiem -  dalej wzrastać w Bogu -  nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny , bo jest ona pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Spotkanie po Mszy św. o godz.10.30 z Rodzicami dzieci Komunijnych ze szkoły Podstawowej nr .  13 .

2. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy Jego osobę i posługę Bożej Opatrzności .

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Eucharystię o godz. 18.00 .

4. W dni powszednie Adwentu sprawujemy Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty - codziennie o godz. 06.45, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Po mszy świętej zapraszamy dzieci do Domu Parafialnego na mleko i ciastka .

5. Odbywają się  Spotkania dla przygotowujących się do przyjęcia   Sakramentu Bierzmowania – spotkania prowadzą ks. Proboszcz i S. Marta Ziółkowska USJK  .

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

7. Mamy wolne intencje mszalne .

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Spotkanie dla ministrantów w sobotę godz.9.00

10. Opłatki i Świece wigilijne dzieło pomocy  dzieciom rozprowadzają Panie z Żywego Różańca .

11. W najbliższą niedzielę harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju

            na Msze świętą o godz. 12.00