1. Dzisiaj harcerze przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju na  Mszy świętej o godz. 12.00 przekażą naszej Parafii.

2. Liturgiczny obchód narodzenia Jezusa Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy . Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.  Wcześniej w naszych domach wigilijna wieczerza . Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

3. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym . Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św.

5. W poniedziałek i we wtorek o godz. 6.45 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

6. Odbywają się Spotkania dla przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – spotkania prowadzą ks. Proboszcz i S. Marta Ziółkowska USJK  .

7. Mamy wolne intencje mszalne .

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.