1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego , w poniedziałek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli - Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Porządek Mszy świętych niedzielny.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Misje . Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

3. Tradycją związaną z tą uroczystością jest Orszak Trzech Króli. Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 w archikatedrze warszawskiej. Po Mszy, już po raz dwunasty z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli pod hasłem  „Cuda, cuda ogłaszają”. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz.10.30 spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych ze szkoły Podstawowej nr.77

5. Spotkania dla przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 10 I 2020 godz. 19.00 w Domu Parafialnym .

6. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda.

Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii a także jest na kartkach na stoliku pod chórem . W czasie kolędy wieczorne Msze święte są sprawowane o godz.16 .30 .

7. Mamy wolne intencje mszalne .

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.