1. Wydarzenia nad Jordanem - Jezus przyjął chrzest, a Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii tzw. okres zwykły – w ciągu roku. W naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, święta Matki Bożej Gromnicznej : - Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Nasz chrzest który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła.

Chrzest jest dla nas zobowiązaniem - podążać drogą  Chrystusa, kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Po Mszy św. o godz.10.30 spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych ze szkoły Podstawowej nr.77

2. Małżeństwa naszej parafii serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach w formule NEWPASTORAL. Spotkania te służą wzmocnieniu wspólnot małżeńskich i rodzinnych, pogłębieniu wiary, ducha modlitwy, pomagają w formacji osobistej, a także mają na celu prowadzić do aktywnego udziału w życiu Kościoła i codziennym według otrzymanych darów. Na każdym spotkaniu rozważać będziemy fragment Słowa Bożego, oglądać krótki film tematyczny, dzielić się doświadczeniem życia.

Spotkania prowadzi ks. Radosław Wasiński. Odbywają się raz w miesiącu (II niedziela miesiąca). Kolejne już dziś o godz. 16.00, w domu parafialnym. Na dzisiejszym spotkaniu poszukamy odpowiedzi na pytanie: „Czy wszystko jest po coś”?

Tematy kolejnych spotkań:

- Czy cierpienie ma sens?

- Czy Bóg się mną interesuje?

- Zawalił mi się świat i co dalej?

3. Spotkania dla przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 17 I 2020 godz. 19.00 w Domu Parafialnym .

4. W czwartek, 16 stycznia br. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Prawda antropologiczna: mężczyzną i niewiastą zrodził ich. W spotkaniu udział wezmą: dr hab. Aneta Gawkowska (Uniwersytet Warszawski), p. Anna Rastawicka (Instytut Prymasowski), p. Krzysztof Broniatowski (Stowarzyszenie Apostolskie Rodzina Rodzin).
Przypominamy, że spotkania te odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020 roku w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich

5. W piątek, 17 stycznia br. w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony XXIII Dzień Judaizmu pod hasłem: Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować .

6. W roku bieżącym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa od soboty, 18 stycznia do soboty 25 stycznia będzie obchodzony pod hasłem: Życzliwymi bądźcie (Dz 28, 2). Centralne nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w kościele ewangelicko – augsburskim Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego w czwartek, 23 stycznia br. o godz. 18.00.

7. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii a także jest na kartkach na stoliku pod chórem . W czasie kolędy wieczorne Msze święte są sprawowane o godz.16 .30 .

8. Mamy wolne intencje mszalne .

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.