1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et miseraNiedzielę Słowa Bożego, jest zawsze obchodzona w III niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia 2020 roku , tego dnia  obchodzimy 67. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25, 40). 4. W niedzielę, 26 stycznia br. przypada ponadto XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszo sobotnim nabożeństwie o godz. 8.00 .

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego - święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione , będą przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia . Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Tego dnia do Parafii naszej przyjedzie Ojciec Jerzy Wilk kamilianin z kazaniami Misyjnymi o Madagaskarze .

4. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii a także jest na kartkach na stoliku pod chórem . W czasie kolędy wieczorne Msze święte są sprawowane o godz.16 .30 .

5. Mamy wolne intencje mszalne .

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.