1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ojca Jerzego Wilk kamilianina , który głosi kazania o Misjach  na Madagaskarze .

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.19.00 do 20.00 modlimy się w intencji pokoju dla świata . W tym czasie możliwość spowiedzi .W piątek można skorzystać w godzinach:17.30 -18.30 z sakramentu Pokuty .

4. W środę kończymy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Od czwartku wieczorne Msze święte są sprawowane o godz.18.00 .

5.Spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia S. Bierzmowania w piątek o godz.19.00 w Domu Parafialnym  .

6. Mamy wolne intencje mszalne .

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.