1. Pamiętajmy , że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej niedzielnej umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie .

2. W dniach 23 – 29 lutego br. będziemy przeżywali 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodupod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy  jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych

3. Kończy się tegoroczny karnawał.w tym tygodniu, 26 lutego Środa Popielcowa zaczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 , 18.00 i godz. 19.30 .  

Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie .Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. Modlitwa wWielkopostnych Kościołach Stacyjnychrozpocznie się tradycyjnie w Środę Popielcową – 26 lutego – w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową – 5 kwietnia – w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Okolicznościowy plakat umieszczony w gablocie zawiera szczegółowe informacje . Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

5. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.30 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych.  Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30 .

6. We wtorek o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin a w środę wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

7. W piątek 28 lutego br. ulicami Starego Miasta przejdzie Droga Krzyżowa, podczas której odbędzie się uroczyste wprowadzenie do Archikatedry Warszawskiej odrestaurowanego Cudownego Krucyfiksu z Kaplicy Baryczków.
Program uroczystości:
– godz.17.30 – Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta – rozpoczęcie w kościele Nawiedzenia NMP, ul. Przyrynek 2;
– godz. 19.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Rafała Markowskiego;
– do godz. 24.00 – czuwanie modlitewne.

Tego dnia przypada też Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypadającym w pierwszy piątek Wielkiego Postu.

8. W piątek o godz.19 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

9. Mamy wolne intencje mszalne .

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Rekolekcje Wielkopostne 29 III – 01 IV poprowadzi ks. dr Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych Kaplan z diecezji radomskiej .

 

ZAPOWIEDZI

Mariusz  Wielgo kaw, z Łomianek    i    Izabela Janiak panna z paraf. tut.