1. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. -różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku: nawrócenia, odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości . Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne. Przystępujmy często do stołu eucharystycznego.

2. We wtorek, 24 marca Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.

We wtorek o godz. 18.00  za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin . 

3. W środę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tego dnia celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Ten dzień to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani na ołtarzu Miłosierdzia mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji . Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz.18.00 . Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

W środę Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Prośmy, aby Matka Najświętsza wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia.

4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 18.30 dla dorosłych.                      

5. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30 .

6. W zakrystii Kościoła przyjmujemy zgłoszenia na Karty wstępu na Msze beatyfikacyjną kardynała Wyszyńskiego .

7. Mamy wolne intencje mszalne .

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Z racji na wyjątkową sytuację epidemiczną, planujemy zorganizowanie transmitowanych

 na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej

Rekolekcje wielkopostne prowadzone  przez biskupa Michała Janochę. Rekolekcje odbędą się w dniach 29 marca - 1 kwietnia (od V niedzieli wielkopostnej do środy włącznie) podczas transmitowanej Mszy św. o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym.

 rekolekcje wielkopostnych on-line, polecam  . Transmisje będzie można obejrzeć nie tylko w czasie rzeczywistym, ale również później

 

https://www.youtube.com/user/ArchWwa/featured

 

 

 

ZAPOWIEDZI

 

 

 

Konrad Zawadzki kaw.   i   Aleksandra Gołębiewska  panna oboje z paraf. tutejszej .