1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła: są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni .

3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00 . W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 08.00.

5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi św. od godz. 17.30.

6. W lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w środę . Można też telefonicznie umawiać się .

7. W lipcu i sierpniu nie ma Adoracji Najświętszego Sakramentu .

8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

9. Zachęcam do lektury Prasy katolickiej .

10.  Dziękuję wszystkim Parafianom za wsparcie materialne naszej parafii na konto  bankowe  parafii : nr . 81 1020 1026 0000 1702 0139 7579

… W tych trudnych czasach  mówię Wielkie Bóg zapłać!...  proboszcz ..

 

ZAPOWIEDZI

Tomasz Wasilewski kaw. i Wioletta Woźniak panna oboje z paraf tut.

Jakub , Marek Rudnicki kaw. z paraf. tut i Magdalena Zapolska panna z paraf. w Jaminach .