1. Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Plecaki i przybory szkolne pierwszoklasistów poświęcimy podczas Mszy św. z udziałem dzieci, w niedzielę o godz. 10:30.

2. W poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

3. W najbliższy wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci - o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej naszą modlitewną pamięcią ogarniemy nasze rodziny

4. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00 .

5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00 w tym czasie spowiadamy .

6. W Piątek   11 -  IX o godz.18.30 zebranie dla przygotowujących się do przyjęcia S. Bierzmowania . 

7. Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć do Mszy św. zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę, 12 września o godz. 9.00, w salce parafialnej w budynku plebanii.

8. Zachęcam do lektury Prasy katolickiej .

 

ZAPOWIEDZI

Dariusz ,Stefan Darkowski kaw.   i   Marta ,Katarzyna Gaczkowska  panna  oboje z parafii tutejszej .
Krzysztof , Jerzy Warzocha kaw. z parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie     i    Katarzyna Stachowska panna z paraf. tut.