1. W niedzielę, 18 października br. Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Papież Franciszek wystosował Orędzie na Światowy Dzień Misyjny <Oto ja, poślij mnie> (Iz 6,8)Po Niedzieli Misyjnej w Polsce następuje też Tydzień Misyjny, pod tym samym hasłem. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. Dzisiaj w niedzielę, 18 października br. w każdej parafii / rektoracie odbędą się badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

4. W poniedziałek, 19 października br. przypada 36. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W poniedziałek  o godz. 18.00 przed Mszą św. Nabożeństwo do Świętego Michała . W puszce pod chórem można składać intencje … Pamiętajmy, że to Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.

5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00 w tym czasie spowiadamy .

6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej.

Za nabożeństwa odpowiadają grupy Parafialne :Poniedziałek : Żywy Różaniec /  Wtorek: Siostry Urszulanki / Środa: Kościół Domowy / Czwartek: Odnowa w Duchu świętym / Piątek : Ministranci / Sobota Mężczyźni .                                                                                      

7. W piątek o godz. 18.30  w Domu Parafialnym - Spotkanie  dla przygotowujących się do S. Bierzmowania

8. Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć do Mszy św. zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00, w salce parafialnej w budynku plebanii.

9. Zachęcamy do lektury Prasy katolickiej .

10. Na stoliku są rozłożone kartki Wypominki- pamiętajmy o zmarłych