1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech prawda o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa  niesie nadzieję naszego zmartwychwstania i  przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności.  Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech nam Pan pozwoli  w szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msze Święte Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego według porządku świątecznego. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny - Msze Święte będą sprawowane według  porządku niedzielnego . Jak co roku wspieramy duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości ? w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

5. Codziennie o godz.18.45. odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszy Świętej o godz. 12.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego wypraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. Składam podziękowania : siostrom za przygotowanie Ciemnicy ,Odnowie w Duchu Świętym za przygotowanie Grobu, ministrantom i szczególnie śpiewającym na chórze wielkie  ?Bóg zapłać ? !!!

7. Mamy wolne intencje Mszy św. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła .