1. Dzisiaj 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau - Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej  -  pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 Spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr.77/C, D i E /

2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz.18.30 .

3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a 3 maja wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

4. W czwartek, 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - Msze Święte o godz. 9.00 , 12.00 i godz. 18.00.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź od godz. 17.30. o godz. 18.00 msza św. roczna za zmarłych.

6. We wtorek o godz.18.00 modlimy się w intencji rodzin z naszej Parafii za wstawiennictwem  św. Urszuli Ledóchowskiej .We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na wspólną modlitwę  w intencji tegorocznych maturzystów o godz. 18.00 .

7. W tym roku 17-oro dzieci uczestniczyło w Akademii Biblijnej -zwycięzcami zostali i przeszli do finału : Artur Braun , Stanisław Ciążkowski Aleksandra Szczurowska , Gabriela Kwasowiec .

8. Mamy wolne intencje Mszy św. Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła .

9. W nawiązaniu do ustaleń z 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warszawskiej.

Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy ?dług weekend?, obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja włącznie.

Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.

10. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 16 VI  wyjazd autokarem w godz. rannych  informacji udzielamy zakrystii lub kancelarii .

11. Dzisiaj 29 kwietnia jest zbiórka do puszek na pokrycie kosztów inwestycji ? w minionym tygodniu 17 i 18 kwietnia dokonaliśmy wymiany rur wodnych ? przeprowadziliśmy nowe przyłącze wodociągowe  do  kościoła  i do Harcówki ?  Bóg zapłać za życzliwość .  

 

 

 

ZAPOWIEDZI

 

Marcin Jelitto kaw. z paraf. tut.  i   Dominika - Jadwiga Jaguś panna z Pruszkowa .

 

Sławomir Nadolski kaw. z paraf. Murowaniec   i   Alicja Janowicz panna z paraf. tut.