1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej poznajemy  dzięki objawieniu Bożemu. Jezus uczy nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

2. Przypominamy, że w poniedziałek, 28 maja br., przypada 37. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski - z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa .

W poniedziałek o godz. 19 w domu Parafialnym spotkanie przed wyjazdem do Włoch. Są wolne miejsca zapraszamy.

W poniedziałek  o godz. 20.00 -  spotkanie  lektorów przed Bożym Ciałem .

3. We wtorek 29 V w liturgii kościoła wspomnienie  – św. Urszuli Ledóchowskiej  (1865-1939), polska zakonnica, wielka  patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych. Jej relikwie znajdują się w naszym kościele a za wstawiennictwem św. Urszuli modlimy się w intencji naszych rodzin w każdy wtorek .

4. W środę o godz.19.15 próba sypania kwiatków zapraszamy chętne dziewczynki .

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Święte będą sprawowane w.g. porządku niedzielnego - o godz.12.00. gromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej parafii , aby nieść błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Czynny udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary.

6. W pierwszy piątek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zachęcamy do spowiedzi - Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

7. Nabożeństwa majowe  a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy  nabożeństwa czerwcowe  w dni powszednie o godz.18.45   a w niedzielę o godz.17.30.  

8. W niedzielę, 3 czerwca br., przypada XI Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległa Polskę.O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Mamy wolne intencje Mszy św.  Prasę katolicka można nabyć przy wyjściu z kościoła .

10. 2 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę – informacja u ks. Mariusza .

11. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 16 VI 2018  wyjazd autokarem w godz. rannych  informacji udzielamy zakrystii lub kancelarii .Przyjmujemy zapisy .

12. Dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek

 

ZAPOWIEDZI

 

Marcin Piórek kaw. z Warszawy  i  Aleksandra Strzemecka panna z paraf. tut.