Drodzy Parafianie !

         Po każdej Mszy świętej w naszym kościele,  odmawiamy modlitwę do Boga za wstawiennictwem Św. Michała i błagamy:
aby zło zostało pokonane  za pośrednictwem Księcia Niebieskiego, aby zachował, bronił i strzegł Kościoła powszechnego. Teraz z nami, dzięki ofiarności naszych Parafian : ?Rodzina Rodzinom naszej Parafii A.D.2020 ? jest replika pięknej figury św. Michała Archanioła  z Gargano.  W dzisiejszych czasach potrzeba, by Boży Archanioł, ten Generał Boga wszedł między lud, by spotkać strapionych ? aby ich pocieszyć, wątpiących ? aby ich umocnić i rozpaczających ? aby napełnić ich nową ufnością.  Aby światło wielkiej nadziei, które emanuje od Św. Michała  zstąpiło do naszych serc. Trzeba, by św. Michał Archanioł wyciągnął swój zwycięski miecz, zmuszając do ucieczki złego ducha, który zagraża ludzkości.  Jestem  pewien, że zło nie zwycięży dobra, i że św. Michał Archanioł nieustannie czuwa nad  naszymi Rodzinami.

         Figurę Bożego Ministra ? św. Michała Archanioła z Gargano, w Italii,  wierną kopię tej, która przez wieki przyciąga i pociesza ze swego ?mistycznego ukrycia? tysiące pielgrzymów, chcemy pobłogosławić  w naszym kościele -  03 maja w Święto Królowej Polski na Mszy świętej o godz. 12.00. 

             Niech św. Michał w znaku tej figury broni naszych Rodzin.  Klękajmy przed św. Michałem, aby doznać pocieszenia,  odnaleźć wiarę i nadzieję oraz pewność, że Bóg naprawdę istnieje i bezgranicznie nas kocha i przez Bożego Posłańca strzeże nas od zła. 

Codziennie powierzam Was Bogu i wstawiennictwu św. Michała Archanioła, walczącego i zwyciężającego zło. Ofiarodawcom w imieniu Parafii mówię: serdeczne Bóg zapłać !

 

Warszawa,  23.  04.  2020
w dniu św. Wojciecha  biskupa i Męczennika, Patrona Polski

 

Wasz  Proboszcz  Jan