17 kwietnia 2020 | 09:45 | BP KEP | Warszawa

 

                                       W związku z zapowiedzią rozporządzenia, wg którego od poniedziałku w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni, prosimy księży proboszczów o dokonanie wyliczeń i poinformowanie parafian, ile osób może przebywać w ich kościołach podczas Mszy Świętych i nabożeństw ? powiedział rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że do najbliższej niedzieli włącznie, obowiązuje ograniczenie do pięciu osób na Mszach Świętych i nabożeństwach.

 ?Zachęcamy księży proboszczów, by niezwłocznie poinformowali parafian, ile osób będzie mogło od poniedziałku przebywać jednocześnie w ich kościołach i kaplicach. ?.Kościół w Polsce, tak jak do tej pory, będzie dla dobra wspólnego przestrzegał rozporządzeń władz państwowych dotyczących przeciwdziałania epidemii? ? podkreślił.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał o konieczności przestrzegania w kościołach zasad higieny i wszystkich wytycznych służb sanitarnych. Dodał, że nowe przepisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas pandemii zostaną wkrótce podane w rozporządzeniu państwowym.

 

 Odpowiedź Proboszcza

Drodzy Parafianie w naszym kościele po dokonaniu wyliczeń może przebywać 20 osób .

Proboszcz

 

Warszawa 17.   04 .   2020  r.