1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

2. Dzisiaj w Niedzielę Palmową błogosławimy Palmy , zapraszamy o godz.17.30 . na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

3. W poniedziałek o godz. 18.00  przed  Mszą św. Nabożeństwo do Świętego Michała . W puszce pod chórem można składać intencje mszalne  ….… Pamiętajmy, że to Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.

4. We wtorek o godz.18.00 za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej modlimy się w intencji naszych rodzin.

5. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.10.00… w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma, której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz…
Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz.19.00

6. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz.19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc spowiadamy . Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

7. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów od 09.30 do 16.30 .   

8. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.20.00. - zabierzmy na nią świece. Rezurekcja zaraz po Wigilii Paschalnej. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Mamy wolne intencje mszalne.

11. Dziękuję wszystkim Parafianom  za pilnowanie naszego Kościoła w tych trudnych dniach „Wojny kulturowej”. Zostały zamontowane kamery na naszym Kościele – kościół jest monitorowany

 

Msze święte w dni powszednie:
07:00
18:00

Msze święte w niedziele i święta:
09:00
10:30  z udziałem dzieci
12:00  za Parafian (chrzty w 2. i 4. niedzielę m-ca)
18:00  
19:30  z udziałem młodzieży

 

Ochrona małoletnich

Chcemy, aby w naszej Parafii każdy, nawet najmłodszy uczestnik naszego duszpasterstwa, był przyjęty, zrozumiany, czuł się bezpiecznie i mógł razem z nami poznawać dobrego Boga! Dlatego staramy się zachowywać wysokie standardy dobrej komunikacji i bezpiecznego zachowania. Prezentujemy skróconą wersję zasad, którymi sie kierujemy i które powinien poznać każdy rodzic dziecka uczęszczającego do naszej Parafii. Pełna treść "Standardów Ochrony Dzieci w duszpasterstwie Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie" dostępna jest w kancelarii parafialnej.

W sytuacji gdy doświadczasz przemocy
ze strony dorosłych lub innych dzieci,
w parafii lub poza nią,
lub jesteś świadkiem krzywdzenia innej osoby,
nie zostawaj z tym sam/sama.
Możesz zwrócić się do OSOBY ZAUFANIA,
która udzieli potrzebnej pomocy.

W naszej Parafii osobą zaufania jest

Pani Agnieszka Karpińska
nr tel.: 662 020 115

Zadzwoń, chcemy Ci pomóc!

Więcej…