1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina , że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność .

2. W maju miesiącu poświęconym szczególnej czci Matki Bożej , każdego dnia o godz.18.30 a w niedzielę o godz. 17.30… zapraszamy na nabożeństwo majowe .

3. W najbliższy wtorek, 18 maja wspominać będziemy 101. rocznicę jego urodzin. Życie i pontyfikat św. Jana Pawła II były wielkim darem nie tylko dla Polski, ale dla całego świata. Zróbmy wszystko, by młodzież, dzieci oraz przyszłe pokolenia mogły również odkrywać myśli Jana Pawła II.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla tej Młodzieży w piątek o godz.19.00 w Domu Parafialnym w dniu28 maja .

5. W niedzielę o godz. 12.00 i 13.30 grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.77  przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i  nabożeństwo maryjne .

6. Zachęcamy do lektury  prasy katolickiej.

7. Mamy wolne intencje mszalne.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.

 

ZAPOWIEDZI :

Jakub Korwin- Szymanowski kaw. z paraf. tut. i Janina Kędziora panna z W-wy.

Konrad Prarat kaw. z paraf. tut. i Agata Chlebicka panna z Bełchatowa .

Daniel Jan Pikus kaw. z paraf. tut. i  Michalina Stefania Rudnicka panna z paraf. M. Boskiej Częstochowskiej w Warszawie.

Dominik Paweł Czernicki kaw.  i   Monika Magdalena Filas panna oboje z paraf. tut.