1. Uroczyste rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” odbyło się 9 i 10 października w Rzymie.
Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawiona w niedzielę, 17 października br. w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Warszawskiego. W tej Mszy Świętej biorą udział przedstawiciele
z naszej parafii .

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. We wtorek, 19 października br. przypada 37. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Msza Święta w rocznicę śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2 w Warszawie na Żoliborzu.

4. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.

5. W każdy czwartek w godz.19.00 – 20.00. trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu, która kończy się Koronką do miłosierdzia BożegoW tym czasie spowiadamy .

6. Zachęcamy do odmawiania różańca wspólnie w kościele - zapraszamy na Różaniec z kardynałem błogosławionym Stefanem Wyszyńskim . Różaniec odmawiamy  codziennie o godz.18. 30  , w niedzielę o godz.17.30 . -

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdą niedzielę są czytane wypominki przed sumą i w pierwszy piątek  miesiąca godz.. 18.00  jest odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Pamiętajmy  o Modlitwie  za naszych bliskich zmarłych – na stoliku pod chórem są rozłożone tradycyjnie  kartki na wypominki .

8. W sobotę  o godz. 09.00 spotkanie dla Ministrantów .

9. Prasa Katolicka polecamy.

10. W niedzielę, 24 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20). Niedziela Misyjna - to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek .

 

 

24 X 2021 po Mszy świętej o godz10.30 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii  świętej Szkoła Podstawowa nr.13 .