1.  W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny:

  • w niedziele o 17:30,
  • w pozostałe dni tygodnia o 18:30, czyli po Mszy wieczornej.

2.  Każdego dnia na nabożeństwie majowym odmawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku będzie także uroczystością naszego Odpustu Parafialnego.

3.  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rity z Casci, której relikwie są otaczane w naszej parafii szczególną czcią. W czasie Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencjach, które można zapisywać do księgi przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. W sposób szczególny będziemy się tego dnia modlić za ósmoklasistów o potrzebne łaski na czas egzaminów.

4.  W tym tygodniu wiele przygotowań do pikniku parafialnego - wszystkich, którzy chcą się włączyć w te prace zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00 do salki na plebanii. Oprócz występów artystycznych, poczestunku, wielu zabaw, gier i rywalizacji, organizujemy też loterię fantową dla młodszych i starszych. Dlatego prosimy o przynoszenie fantów - rzeczy niezniszczonych, z których inni mogliby się ucieszyć. Mogą to być zabawki, kompletne gry planszowe i puzzle, rękodzieło i inne drobne upominki, które nadają się na tego rodzaju zabawę. Fanty prosimy przynosić do piątku, 26 maja, do salki parafialnej.

5.  W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne i Mszę wigilijną Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 19:30.

6.  W niedzielę główna Msza odpustowa o godz. 12:00. Homilię wygłosi dla nas ks. Jacek Grabowski - Prefekt Seminarium Redemptoris Mater. Po Mszy zapraszamy na piknik - każdy może włączyć się w to nasze świętowanie przynosząc domowe smakołyki do poczęstowania innych. Tego dnia, już na godz. 10:00 zapraszamy panów do pomocy przy ustawianiu stołów i namiotów.

7.  Zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki, która otwarta jest w niedziele po każdej Mszy św. porannej i w piątki w godz. 19:00-20:00.

8.  Polecamy prasę katolicką.