1. Dzisiejsza niedziela kończy czas wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej.

2. Obchodzimy dziś także Święto Dziękczynienia - jak zawsze tego dnia ofiarami do puszek wspierać możemy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

3. Zapraszamy małżeństwa na comiesięczne spotkanie formacyjne o 16:00 w domu katechetycznym.

4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

  • w niedziele o 17:30,
  • w pozostałe dni tygodnia o 18:30, czyli po Mszy wieczornej.

5. We wtorek zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy wieczornej w salce katechetycznej.

6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. według porządku niedzielnego. Procesja ulicami naszej parafii, w podobnym porządku jak w zeszłym roku, wyruszy po Mszy św. o godz. 12:00. Próba sypania kwiatków dla chętnych dziewczynek odbędzie się we wtorek i w środę po wieczornej mszy świętej o 19.00. Zapraszamy!

7. Informowaliśmy w zeszłym tygodniu, że jeden z tegorocznych neoprezbiterów, ks. Marcin Wolak, absolwent Seminarium Redemptoris Mater, otrzymał dekret kierujący go do posługi w naszej parafii. Zapraszamy na jedną z pierwszych jego Mszy św. połączoną z udzieleniem uroczystego błogosławieństwa prymicyjnego już w przyszłą niedzielę o godz. 12:00. Po Mszy św. zorganizujemy małe przyjęcie, agapę, żebyśmy mogli trochę dłużej poświętować - każdy może przynieść coś drobnego na wspólny stół.

8. W zeszłą niedzielę odbył się niezwykły festyn parafialny. Bardzo wielu parafian zaangażowało się w przygotowanie tego święta. Wszystko wypadło bardzo dobrze. Atmosfera była bardzo przyjazna, rodzinna Każde stoisko przyciągało wielu zainteresowanych, rozbrzmiewała zróżnicowana muzyka, dzieci miały swoje atrakcje i konkursy, grill pracował pełną parą i można było skosztować przepysznych smakołyków przygotowanych przez naszych parafian. Chcemy z tego miejsca podziękować całej Radzie Parafialnej, która od kwietnia podjęła pracę w nowym składzie, oraz wszystkim, którzy służyli pomocą, oddali swój czas i umiejętności. Mamy nadzieję, że otrzymali taką dobrą zapłatę od Pana Boga - doświadczenie przyjaźni i dobra, które możemy dzielić z innymi. I chyba wszyscy poczuli się tym świętem obdarowani. Bardzo dziękujemy ze wspólny czas i zabawę. Za rok obiecujemy, że będzie jeszcze lepiej!

9. W czasie pikniku zebraliśmy sumę 8.380 złotych, którą przeznaczamy na prace w naszej parafii. W tym tygodniu zawarliśmy umowę na położenie nowego pokrycia dachowego (papy) na budynku katechetycznym - stare pokrycie jest już nieszczelne, było kładzione około 20 lat temu. Drugą potrzebną inwestycją jest zakup nowego wzmacniacza obsługującego nagłośnienie w naszej świątyni - poprzedni podobnie, miał już 20 lat i nie zapewniał stabilnej transmisji pomimo napraw awaryjnych. Inną ważną inwestycją. którą chcielibyśmy przeprowadzić w tym sezonie jest położenie instalacji fotowoltaicznej na budynku plebanii. Z powodu wzrastających od przyszłego stycznia cen prądu, liczymy, że ta inwestycja mogłaby zwrócić się w finansach parafii w czasie niespełna trzech lat. Koszt pokrycia dachowego to 33.000 złotych a koszt zakupu wzmacniacza i napraw to 9.500 złotych. Na część najpilniejszych prac mamy już zgromadzone środki. Inwestycja w panele słoneczne może się powieść tylko przy zaangażowaniu parafian, o które ośmielamy się prosić.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Damian Cholewicki - kawaler z par. św. Wincentego Pallotiego w Warszawie
  • Barbara Paulina Bątkowska - panna z par. tutejszej. 

11. Polecamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz nowy kwartalnik Magazyn.Niedziela.