1. Obchodzimy dziś 32 Światowy Dzień Chorego ustanowiony by wspierać modlitwą i towarzyszeniem osoby cierpiące blisko nas. Msza św. w intencji naszych chorych parafian o godz. 15:00. W czasie Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy organizujemy dla uczestników i opiekunów poczęstunek w domu katechetycznym.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, który oznacza powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków ale tylko jednego do syta. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

3. Okres Wielkiego Postu jest czasem odnowy naszego życia duchowego, pogłębienia wiary i umocnienia miłości do Boga i bliźnich. Jedną z ważnych praktyk wielkopostnych jest powstrzymanie się od udziału w zabawach. W tym czasie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o 17:30 dla dzieci i o 18:30 dla dorosłych
  • od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale w niedziele o 17:15.

4. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy w tym tygodniu mieszkańców przy ul. Encyklopedycznej 16B, 2 i 2A oraz w domkach oraz mieszkańców ul. Pasymskiej, Radeckiej, Michaliny, Ostaszewskiej, Spartakusa, Dzierżoniowskiej, Królowej Jadwigi i Żubrowej. Szczegółowy program kolędy na ten i na następny tydzień dostępny jest na stronie internetowej parafii i przy wyjściu z kościoła. 

5. Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie otwarta w poniedziałek od 9:00 do 10:00 i w środę od 17:00 do 18:00.

6. W czwartek o 19:30 rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Jest to cykl 10 spotkań pozwalających pogłębić życie wiary. Pomagają one na nowo poznać Boga, który kocha nas bezwarunkowo, prowadzą do osobistego spotkania z Jezusem, który dla nas umarł i zmartwychwstał, do doświadczenia mocy Ducha Świętego, który uświęca i daje nam moc szczęśliwego życia zgodnego z wolą Boga. To rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą odmienić swoje życie. 

7. Polecamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz specjalny numer Gościa Niedzielnego Extra na Wielki Post.