1. Obchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Pan Jezus, który tak mówi o sobie, poucza nas także, jak mamy troszczyć się o siebie nawzajem. Tę troskę poleca On w szczególności wezwanym do służby w Kościele. Modlimy się dziś i w nadchodzącym tygodniu o powołania kapłańskie, by młodzi ludzie usłyszeli głos Chrystusa i mieli odwagę pójścia tą drogą. Przy wyjściu z kościoła możemy też materialnie wesprzeć formację do kapłaństwa w naszym Seminarium Duchownym.

2. Dziś spotkanie formacyjne małżeństw o 16:00.

3. W poniedziałek, jak zawsze w 22. dzień miesiąca, Msza wieczorna sprawowana będzie przy relikwiach św. Rity - intencje na tę Mszę możemy zapisać do księgi przy ołtarzu miłosierdzia.

4. Zapraszamy młodzież licealną i starszą na spotkania naszego duszpasterstwa młodych w każdy wtorek o 19:30. Do niedawna spotkania odbywały się zawsze w czwartki, ale na czas do wakacji musimy przenieść je na wtorki. Zapraszamy chętnych - w każdej chwili można dołączyć do tej grupy.Zapraszamy też licealistów z klas 1-3 na wspólny wyjazd w dniach 6-10 maja, kiedy jest czas egzaminów maturalnych. Wybieramy się w Beskid Sądecki, planujemy piękne, widokowe trasy i gwarantujemy świetną atmosferę. Więcej informacji i zapisy u ks. Jarka.

5. Dzieci z klas 4-7 zapraszamy na wspólne układanie klocków w najbliższy czwartek o 16:30. Ponieważ zbliża się 4 maja, układać będziemy zestawy z serii LEGO Star Wars. Zapraszamy!

6. W tym roku nasz odpust parafialny przypada w niedzielę, 26 maja. Tego dnia, podobnie jak w minionym roku, pragniemy zaprosić naszych parafian, naszych sąsiadów i przyjaciół, na festyn organizowany na terenie naszego kościoła po Mszy o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnego przygotowania tego święta: jeśli ktoś z Państwa ma pomysł na uświetnienie tego dnia i chce włączyć się w jego organizację to prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Sebastian Zenon Staszewski
    Emma Szymańczyk - oboje z naszej parafii
  • Mateusz Sierzputowski - kawaler z parafii św. Franciszka z Asyżu
    Katarzyna Joanna Klimczyk - panna z naszej parafii

8. W nadchodzącym tygodniu jest wiele wolnych intencji mszalnych.

9. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę Gościa Niedzielnego oraz poświęcony Maryi specjalny numer dwumiesięcznika Historia Kościoła.