PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie
ul. Dzierżoniowska  7
01-985 Warszawa Młociny

1. dz 8/2021

PRZEŚWIETNA

KURIA METROPOLITALNA

W WARSZAWIE

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie Parafii Matki Bożej Królowej  Pokoju w Warszawie relikwii błogosławionego  Stefana kard. Wyszyńskiego .

W czerwcu 2020 roku w kościele parafialnym zawisł obraz błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego Prymasa Polski  jako wyraz wdzięczności naszej wspólnoty za erygowanie naszej Parafii przez Kardynała Wyszyńskiego w   1952 roku oraz za zbliżającą się Jego beatyfikacje.Pragniemy w naszej parafii szerzyć kult do Tego błogosławionego który dalej nas uczy jak dziś być Polakiem i chrześcijaninem.

         Obecność relikwii błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego  będzie dla nas znakiem i przypomnieniem, że  mamy - tak jak On - dawać wszystkim Boga i kochać Ojczyznę. Chcemy szerzyć kult, ukazywać postać tego błogosławionego i głęboko wierzymy, że będzie dalej orędować za naszą wspólnotą parafialną.

Na ręce Księdza Kanclerza Kurii ks. prałata dr  Janusza Bodzona w imieniu naszej parafii zwracam się z prośbą o przekazanie relikwii błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego Prymasa Polski  .

                                                                                                 

z modlitwą

                                                                                               

Ks. Jan Ujma

Proboszcz

Warszawa 26. 10. 2021